Nuru masáž: Krok za krokem k dokonalé relaxaci

Nuru masáž: Krok za krokem k dokonalé relaxaci říj, 13 2023

Nuru masáž: Připravte prostředí

Nevíte, jak začít? Není nic jednoduššího než připravit si prostředí pro nuru masáž. Představte si tu situaci: jsem doma, světla jsou příjemně ztlumena, v pozadí se line relaxační hudba a na podlaze leží velká měkká matrace připomínající futon, obalená v průhledné fólii, aby se nedeformovala. Oáza klidu a relaxace přímo u mě doma, kde se dá úplně zapomenout na jakýkoli stres. Můj návrh? Strávit aspoň hodinu přípravou prostoru. Nepodceňujte to, protože atmosféra je stejně důležitá jako sama masáž.

Před masáží: Detoxikujte tělo

Co je na nuru masáži skvělé? Je to dokonalá příležitost pročistit tělo, především pak kůži. Jak na to? Ať už jsem v lázni či sauně, nebo si doma udělám peeling těla, ráda se připravuji na tu správnou atmosféru. Nepřeháníme-li to s detoxifikací, může nám velmi prospět. Navíc pak masážní gely a oleje lépe pronikají do pokožky a dodávají jí potřebné živiny. Tím pádem se jejich účinky taky několikanásobně zvýší.

Hlavní ingredience: Nuru gel

Řekli byste, že jisté druhy mořských řas mohou být hlavní složkou nuru gelu? Kdo by přišel na to, že ty nevinné rostlinky ukryté pod hladinou oceánu mohou posloužit jako ingredience pro tak intenzivně relaxační prvek jako je nuru gel. Nevzdávejte se hledání toho pravého gely. Nerozhodují totiž jen ingredience, ale taky konzistence. Gel by měl být hodně kluzký a vláčný, aby se dal bez problémů roztírat po těle. Izolace, kterou vytváří, je pak klíčová pro samotné masáže.

Jak na to: Techniky nuru masáže

Naučte se nejdůležitější techniku nuru masáže: kluzké pohyby. Používají se hlavně dlaně a předloktí, ale taky vlastní tělo. Je to opravdu zábavné! Jednou jsme s přítelkyní zkoušely masírovat sebe sama a přišlo mi to hrozně legrační. Zkuste to samy a uvidíte. Hlavně na tom ale trvejte, že se musí jednat o velmi pomalé a klidné pohyby.

Osobní zkušenost: Já a nuru masáž

Při jedné nuru masáži mi masérka řekla, že bych se měla úplně uvolnit a nechat tělo pracovat samo. Bylo to skoro jako meditace. Zavřela jsem oči a snažila se vypnout všechny myšlenky a soustředit se jen na to, jak se moje tělo dotýká matrace a jak místo stresu proudí energie. Po chvíli to přišlo - takové to hezké teplo, které se rozlévá po celém těle a člověk si připadá, jako by se vznášel. Vzpomínám si, jak jsem se cítila tak uvolněná, že jsem si připadala, jako bych právě prožila hodinovou jogu.

Optimální délka nuru masáže

A jak dlouho by taková nuru masáž měla trvat? Každému vyhovuje něco jiného, ale podle mě by mělo jít o tak 90 minut absolutního relaxu. Po této masáži jsem se kdykoliv cítila jako nově narzená.

Poslední doporučení: Nuru masáž doma

A teď něco pro odvážné: nuru masáž si můžete udělat doma. Samotná představa zpočátku může být trochu závratná, ale věřte mi, jsou to jen počáteční obavy. Já si to zkoušela s přítelkyní a musím říct, že to byl velmi příjemný zážitek. Byla to dobře strávená doba, kterou jsme si obě užily a dodnes na to vzpomínáme s úsměvem.