Jak zlepšit intimní život s technikami erotické masáže

Jak zlepšit intimní život s technikami erotické masáže pro, 15 2023

Začínáme s erotickou masáží

Když se řekne erotická masáž, možná se někomu vybaví záblesk poněkud špetky tajemna nebo dokonce tabu. Ať už si pod tímto pojmem představujete cokoli, v první řadě je to o smyslnosti, intimitě a prohlubování vztahu mezi partnery. Erotická masáž je formou komunikace bez slov, jejímž prostřednictvím můžete projevit lásku, touhu a vzájemné porozumění. Nejde o techniku jako takovou, ale o cestu, jak prohloubit svůj vztah a vnést do něj novou jiskru. Pokud máte pocit, že váš sexuální život potřebuje trochu osvěžení, erotická masáž je skvělým místem, kde začít. Nevěříte? No, pojďme se na to podívat společně.

Na počátku je důležité nastavit správnou atmosféru. Zhasněte světla, zapalte svíčky a pusťte si relaxační hudbu. Pokud jde o oleje, vyberte si ten, který má příjemnou vůni a je příjemný na dotek. Jde především o to, abychom vytvořili prostředí, ve kterém se oba partneři cítí pohodlně a bezpečně. Mějte na paměti, že to není o sprintu na sto metrů, ale o maratonu – berte to jako možnost užít si dlouhé, intenzivní a hlavně společně strávené chvíle.

Součástí přípravy je také komunikace s partnerem nebo partnerkou. Předem si promluvte o svých očekáváních, hranicích a preferencích. A pokud jste v tomto nováčci, nebojte se to přiznat. Společně objevovat něco nového může být vzrušující samo o sobě. Nu a pokud máte zkušenosti a váš partner ne, můžete ho do tajů erotické masáže láskyplně zasvětovat.

Výběr správného masážního oleje

Použití kvalitního masážního oleje je klíčem ke správné erotické masáži. Je to jako když se chystáte péct dort a vyberete si jen ty nejlepší suroviny – protože je důležitý každý detail. O oleji můžeme říci, že je to takový mediator mezi vaší rukou a pokožkou partnera, a tak je zásadní, aby byl nejen příjemně kluzký, ale také voňavý a neutrální pro oba partnery. Nejedná se o výběr 'jedné velikosti, která padne všem'. Průzkum a experimentování může být zábava, můžete vyzkoušet různé typy olejů, jako je sladký mandlový olej, olej z jojoby nebo dokonce kokosový olej. Jde přece jen o to, abyste oba, při troše štěstí či dovednosti, dosáhli té nejnablýskanější nirvány libůstků.

Techniky a pohyby, které zaručí úspěch

Kdyby erotická masáž byla olympijským sportem, pohyby vašich rukou by byly vaší disciplínou. A jako v každém sportu chcete získat zlatou medaili, teda aspoň bych předpokládala, že ano. Existuje celá škála technik a pohybů, které můžete do své masáže začlenit. Od jemných dotyků po hluboký tlak, od dlouhých tahů po kruhové pohyby – v kombinaci to vše může vytvořit opravdu úchvatnou symfonii pocitů. A tip pro vás: pozornost věnujte detailům, jako jsou konečky prstů, ušní lalůčky nebo měkká tkáň za koleny – jsou to často podceňované oblasti, které nabízejí velký potenciál pro maximální rozkoš. Vezměte na vědomí, že každý člověk je jedinečný a reaguje jinak, takže pozorování a reakce na tělo partnera je klíčové. Prostě jděte s průtokem a nebojte se improvizovat.

Zkuste kombinovat různé druhy tlaku a rychlost, aby masáže nebyly monotonní. Velmi oblíbená technika je 'prstová chůze', kde působíte tlak na pokožku, jako byste kráčeli prsty po obličeji milované osoby, zatímco pečlivě vnímáte, jak se vaše partnerka či partner při tomto pounožním úletu cítí. A pokud máte neobyčejné štěstí na flexibilitu, jistě oceníte tzv. 'plavání rukama', které je o dynamickém střídání dlouhé tažné techniky tak, jako by jste chtěli rozprostřít partnerovu pokožku na pekáč kynutých buchet. Tím se stimulují tkáně a může docházet k orgasmům opravdu osvobozující povahy.

Rozehřátí atmosféry a vytvoření pouta

Atmosféra, která obklopuje erotickou masáž, by měla být jako teplá deka v chladném zimním dni – pohodlná, lákavá a těžko odolatelná. Jde o to se pod ní společně zachumlat. Světlo by mělo být mírné, hudba tichá a vzduch nasáklý vzájemnou touhou. Občas se doporučuje i vzájemné pití vína nebo dokonce společná koupel před masáží. Zapomínat bychom neměli ani na vizuální stimulaci, tedy na vhodné a sexy oblečení – neb se nebudeme oblbovat, oči jsou přece jenom bránou k duši a těm bychom měli dopřát také vizuální manžetin.

Při navazování pouta se zapojuje i vzájemná důvěra. Jste oba v situaci, kdy jsou stranou odhozeny bariéry, kdy se ukazujete v nejzranitelnější formě – a to je něco, co si nemůžete koupit v obchodě na plastových kartách. Nádherným aspektem erotické masáže je důraz na společnou zkušenost a cestu, která je důležitější než samotný cíl. A možná bych měla dodat, že jde o to, být průvodcem na této cestě, nikoli pouze cestujícím.

Komunikace a výměna zpětné vazby

Ačkoli erotická masáž je o doteku, komunikace hraje stěžejní roli. Mluvme, milí masírovaní i masírující. A norsko by bylo hezké jednou navštívit, tentokrát bychom se měli vyvarovat takzvanému 'norskému stylu', kdy jsou všechny emoce zamčené a komunikace připomíná zamrzlé fjordy. Pokud se vám něco líbí, řekněte to. Pokud si přejete změnu, nesmíte to zamlčet. Jde o to naladit se na stejnou vlnovou délku a toho docílíte jedině otevřeným rozhovorem. Pokud se jedná o moje osobní zkušenosti, tak s klíčovostí komunikace se setkávám poměrně často. Pamatuji si, jak mi partner jednou po masáži přiznal, že by si přál více tlaku na určité body. Dodatečně se mi to mohlo zdát naprosto logické, ale v danou chvíli jsem byla ráda za upřímnou zpětnou vazbu, protože příští masáž byla pak o to příjemnější.

Zakončení masáže a další kroky

Všem krásným chvílím jednou dojde konec, ale nemělo by to být náhlé prudké probuzení, spíše přirozený a postupný návrat zpět do reality. Po skončení erotické masáže je důležité si dopřát čas na relaxaci a vzájemné pohroužení se do pocitů, které masáž vyvolala. Dejte si dohromady co se vám líbilo, co bylo nového a možná i co byste chtěli vyzkoušet příště. Třeba jste dospěli k tajně uložené touze po experimentech s teplými vosky na kůži, či praktikování masáže v rukavicích vyrobených z hebkého králičího kožíšku. A ani po skončení masáže mezi sebou nenuťte komunikaci, nechte pocity, aby se usadily – podobně jako prach po vichřici. A potom co si odpočinete, můžete přemýšlet o dalším společném dobrodružství. A věřte mi, svět erotické masáže je právě to dobrodružství.