Jak zvládnout privátní tanec, aniž byste se cítili nesví

Jak zvládnout privátní tanec, aniž byste se cítili nesví říj, 14 2023

Přijměte výzvu

Než jsem se odhodlala zkoušet privátní tanec, měla jsem lotsu obav. Otázek bylo přehršel, jako například: "Co když budu vypadat směšně?", "Budou se na mě ostatní dívat?", nebo "Co když budu mít více levých než pravých nohou?". Stejně jako já, mohou tyto otázky trápit i ostatní lidi, kteří se rozhodli, že by chtěli vyzkoušet privátní tanec. V tomto článku se pokusím tyto obavy ulehčit a poskytnout vám několik tipů, jak se s tím vyrovnat.

Objevte svůj styl

První krok je najít si vhodnou taneční školu a styl, který vás bude bavit. Můj manžel Jaroslav, který ač sám netancuje, mě podporoval na přání zkusit si něco nového. Nepropadejte panice, pokud nejste jisti, jaký styl zvolit. K dispozici je spousta stylů - od salsy přes tango až po street dance. Vyberte si to, co vás bude bavit a co se vám bude líbit, nejen dle vašich pohyblivých schopností.

Porozumějte hudbě

Jedna z nejdůležitějších schopností každého tanečníka je umět vžít se do hudby. Hudba je tou nejsilnější sílou v tanci, která nám dává rytmus a inspiraci pro pohyby. Nebojte se tedy poslouchat hodně hudby, dokonce i v době, kdy nejste na hodinách tance. Můj pes Max například miluje, když mu zpívam, a tak se hudba stala nedílnou součástí našeho hektického dne.

Stanovte si reálné cíle

Důležitou částí, která vám pomůže zvládnout jakýkoliv tanec, je stanovení si reálných cílů. Nemusíte se stát profesionálem přes noc. Všechno chce svůj čas. Osobně jsem měla za cíl umět pár základních pohybů z oblasti jazz dance po prvních pár týdnech.

Posilněte své sebevědomí

Největší strach mnoha lidí při tanci je strach, že budou vypadat směšně. Ale víte co? Každý z nás se někdy cítí takto. Klíčem je posílit své sebevědomí. Věřte si, věřte v sebe a do toho jdi na plno! Myslím na to pokaždé, když musím udělat nějaký nový krok, který jsem si nebyla jistá.

Nesrovnávejte se s ostatními

Pamatujte, každý z nás je jedinec a má svůj vlastní styl a tempo učení. Nezapomeňte, že důležité je bavit se a užívat si taneční kroky na hudbu, kterou milujete. Srovnávat se s ostatními může vést k frustraci a nevěře v sebe sama, což vede k tomu, že se cítíte nesví při tanci.

Nechte strach doma

Nakonec, možná nejdůležitější rada - nechte strach doma. Místo toho si vzpomeňte na radost a vzrušení, které jste cítili, když jste se rozhodli vyzkoušet tancovat. Buďte odvážní, smějte se a užívejte si každou minutu strávenou na parketu. Já jsem překonala svůj strach a věřte mi, cítíte se potom o to lépe!

Tancem k zábavě!

Využijte tyto tipy a odvažte se vyzkoušet nové věci. I když máte strach, věřte, že tanec je cesta k radosti a zábavě. A kdo ví? Možná vás to nakonec bude bavit víc, než jste si kdy dokázali představit. Osobně jsem velmi ráda, že jsem se odhodlala a výsledky stály za to!